Suedezi DJ Avicci, vdiq në moshën 28-vjecare

Producenti dhe DJ me famë botërore, Avicci emri i vërtet i të cilit është Tim Bergling, ka vdekur  në Muscat, Oman, në moshën 28 vjeçare.

Ai është gjetur i vdekur, pasditen e kësaj së Premteje.
Përfaqësuesi i tij tha në një deklarat: “Na vjen keq që ne të deklarojm për vdekjen e Aviccit, i njohur edhe si Tim Bergling. Familjarët janë të shkatërruar nga kjo ndodhi, prandaj ne ju themi të gjithëve të respektojnë privatësinë e tyre. Asnjë deklarat nuk do të mbahet më pas.”

Gjithashtu edhe DJ Calvin Harris postoi në Twitter në lidhje me ndarjen nga jeta e Aviccit : ” Një lajm shumë i keq, për një muzikant kaq të talentuar, me një zemër të pastër. Ngushëllimet më të thella shkojnë për familjen e tij. ”

Në 2016 Avicci kishte probleme me shëndetin, dhe për shkak të saj ai ka mbyllur shumë koncerte live. Ai vuante nga kanceri i pankreasit, për shkak të pijes së tepërt.

Në videon më posht do të shikoni disa nga këngët më të bukura dhe të njohura të tij:

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s