Prishja e Teatrit Kombëtar, Veliaj: Nuk ka vlera monumentale

Prishja e Teatrit Kombëtar dhe zëvendësimi i tij me një godine të re ka ngjallur një debatë jo vetëm politik , por dhe me artistët.

I ftuar në “TV Klan”, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u shpreh se godina e Teatrit Kombëtar nuk ka asnjë vlerë monumentale, duke shtuar se është e njëjta situatë si me stadiumin.

“Mjeshtrat italianë thonë se kjo godinë është e ndërtuar me tallazh, sot nuk ka asnjë vlerë monumentale. Është e njëjta situatë si me stadiumin. Të ëndërrojmë për Italinë fashiste kur kjo nuk mban më sipas këtyre ekspertëve në raport. Teatri është në këtë gjendje që kjo karakatinë të hajë edhe disa para nga taksapaguesit kur nuk mban nuk ia vlen”, tha Veliaj.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s