Gazmend Freitag: Dëshira ime më e madhe është të hap një ekspozitë ekskluzive në Tiranë

Gazmend Freitag është një artist kosovar që jeton dhe bën karrierën e tij artistike në Linz të Austrisë. Ai ka lindur më 25 maj 1968 në Pataqan i Poshtëm. Në një intervistë ekskluzive për “Tirana Times”, artisti shpreh dashurinë e tij për vendlindjen dhe për Shqipërinë në veçanti si mëmëdheu i emrave të mëdhenj si Skënderbeu, Naim Frashëri apo Andon Zako Çajupi që kanë frymëzuar talentin e tij. Vazhdoni me leximin e “Gazmend Freitag: Dëshira ime më e madhe është të hap një ekspozitë ekskluzive në Tiranë”

Intervistë e Dua Lipës për ‘20min’, flet për karrierën e saj, Kosovën e Rita Orën

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa në një intervistë për të përditshmen zvicerane 20min.ch ka folur për ngritjen e saj si këngëtare dhe lidhjen e saj me Kosovën, transmeton Koha.net.

Vazhdoni me leximin e “Intervistë e Dua Lipës për ‘20min’, flet për karrierën e saj, Kosovën e Rita Orën”